Adi Popa a început titular în Cupa Ligii Angliei | Echipa românului a fost eliminată de Swansea

Adrian Popa a evoluat 74 de minute pentru echipa sa Reading (liga a doua), învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de Swansea, în turul al treilea al Cupei Ligii Angliei.

Popa a fopst titular şi a fost înlocuit în minutul 74 de suedezul Jon Bodvarsson. Mawson şi Ayew au marcat golurile oaspeţilor, în minutele 52, respectiv 83.

Într-un alt meci, Liverpool a fost eliminată după ce a fost învinsă, în deplasare, cu 2-0, de Leicester (Okazaki '65 şi Slimani '78).

Alte două formaţii din Premier League, Burnley şi Stoke City au părăsit competiţia, fiind întrecute de Leeds United (2-2, 5-3 la penaltiuri), respectiv de Bristol (2-0).

Afla mai multe despre: adi popacupei ligii anglieireading,