”Am rămas cu impresia că Drăguşin a părut slab!”. Concluzii dure după ce a fost titular în premieră la Tottenham

Premier League

Cu fundaşul român Radu Drăguşin titular, echipa engleză Tottenham a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 0-3, meciul cu Fulham, în etapa a 29-a din Premier League.

Gabriel Agbonlahor, despre Radu Drăguşin: "Slab"

Pe Craven Cottage nu a existat decât o singură echipă, Fulham. Gazdele au dominat meciul deşi au deschis scorul târziu, în minutul 42, prin Rodrigo Muniz.

Imediat după pauză Sasa Lukic a înscris pentru 2-0, iar Muniz a făcut dubla cu golul din minutul 61, care urca scorul la 3-0. Fulham a avut şi un gol anulat, în minutul 68, la Palinha, dar s-a impus cu 3-0 la primul meci ca titular al lui Radu Drăguşin pentru Tottenham.

Gabriel Agbonlahor (37 de ani), cu 322 de meciuri în Premier League, fostul atacant, a urmărit prestaţia fundaşului român şi a părut prea încântat de cele văzute.

"Am rămas cu impresia că Drăguşin a părut slab. Dar n-a avut meciuri, nu? Deci nu poţi să îl desfiinţezi. Cu siguranţă s-a simţit lipsa lui Van de Ven", a spus Agbonlahor, conform presei britanice.

În clasament, Tottenham are 53 de puncte şi este pe locul 5, în timp ce Fulham e pe 12, cu 38 de puncte.

Drăguşin, doar nota 5 în presa din Anglia

Publicaţia London Evening Standard i-a acordat lui Radu Drăguşin nota 5 pentru prestaţia de pe „Craven Cottage”.

„A fost precis şi calm cu mingea la picior, dar l-a pierdut pe Muniz într-un moment vital. Probabil Micky van de Ven ar fi gestionat mai bine centrarea care a dus la gol. A părut uşor obosit la finalul primului meci ca integralist”, au scris jurnaliştii londonezi.

Afla mai multe despre: radu dragusintottenhampremier league