Anunţul de ULTIMĂ ORĂ făcut de FC Sevilla! Decizia luată de Eduardo Berizzo după miracolul din meciul cu Liverpool

La Liga

FC Sevilla a anunţat, miercuri, pe site-ul oficial, că antrenorul Eduardo Berizzo are adenocarcinom de prostată, iar tehnicianul va decide ce tratament va urma.

"Serviciile medicale anunţă că antrenorul Eduardo Berizzo a fost diagnosticat cu adenocarcinom de prostată. Teste viitoare vor arăta palii de urmat în privinţa tratamentului. FC Sevilla îşi manifestă sprijinul absolut pentru antrenor şi îi doreşte recuperare rapidă", a anunţat clubul andaluz.

În vârstă de 48 de ani, Eduardo "Toto" Berizzo conduce FC Sevilla din luna mai a acestui an. El a pregătit şi pe Celta Vigo, în perioada 2014/2017, alături de care a ajuns în semifinalele Ligii Europa.

Antrenorul le-a spus jucătorilor săi că are cancer la pauza meciului cu Liverpool, din Liga Campionilor.  FC Sevilla era condusă cu 3-0 la pauza meciului de la arena Sanchez Pizjuan, însă a reuşit să egaleze în minutul 90+3, prin Pizarro.

Imediat după marcarea golului egalizator, jucătorii au alergat spre antrenorul Eduardo Berizzo pentru a-l îmbrăţişa.

Afla mai multe despre: eduardo berizzoeuropa leaguespaniasevillaanuntcancerprobleme