Ar fi fost cele mai mari surprize din ultimele sezoane. Manchester City şi Arsenal, calificări cu emoţii

Arsenal şi Manchester City s-au calificat cu mari emoţii în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei. Cele două cluburi s-au chinuit, acasă, cu două echipe din liga secundă.

Arsenal a fost aproape de cea mai mare ruşine din ultimele sezoane. Locul 6 din Championship, Norwich, a deschis scorul pe Emirates încă din prima repriză şi a rămas în avantaj până spre finalul partidei. În minutul 85, intrat atunci în teren, Nketiah a egalat şi a trimis meciul în prelungiri. Puştiul de doar 18 ani a marcat din nou în minutul 96 şi l-a salvat pe Arsene Wenger de la un eşec ruşinos chiar în faţa fanilor.

Nici Manchester City n-a avut un meci mai uşor. Deşi a avut în teren majoritatea titularilor, echipa pregătită de Pep Guardiola s-a chinuit cu liderul din Championship, Wolverhampton. După 0-0 în 120 de minute, Manchester City a obţinut, până la urmă, calificarea la loviturile de departajare.

Afla mai multe despre: arsenalmanchester citynketiahcupa ligiiangliaarsene wengerpep guardiola