Astra a jucat un meci de o singură repriză în Cipru. Ce s-a întâmplat în pauza partidei

Fotbal intern

Astra n-a mai apucat să-şi ducă la bun sfârşit cel de-al treilea amical din stagiul de pregătire din Cipru. Condiţiile meteorologice le-au pus mari probleme jucătorilor lui Edward Iordănescu.

Astra a făcut spectacol în prima repriză a meciului cu AEZ Zakakiou, ocupanta locului 7 din liga secundă a Ciprului. Jucătorii lui Edward Iordănescu au marcat pe bandă rulantă, iar la pauză scorul era 5-0 pentru Astra. Repriza a doua nu s-a mai jucat, totul din cauza condiţiilor meteorologice. O furtună puternică a început, iar partida dintre Astra şi AEZ Zakakiou nu s-a mai reluat.

În primele două meciuri de pregătire din Cipru, giurgiuvenii au obţinut o victorie, scor 2-0, în faţa celor de la Karmiotissa, apoi au scos o remiză albă cu Termalica BB.

Afla mai multe despre: edward iordanescucipruastra