Barcelona a învins "lanterna roşie" şi a făcut un nou pas către titlul în LaLiga! Messi şi puştiul-minune Fati au adus victoria catalanilor

La Liga

Barcelona a învins-o pe Leganes, scor 2-0, într-o partidă din runda cu numărul 29 din LaLiga.

Barcelona - Leganes 2-0

Prin această victorie, Barcelona acumulează 64 de puncte şi a mărit, cel puţin temporar, distanţa faţă de Real Madrid, care are 58 de puncte şi un meci greu, cu Valencia, în această etapă. Prin golul marcat din penalty, în repriza secundă, Messi a ajuns la 21 de reuşite în acest sezon şi este detaşat golgheterul campionatului.

Leganes este pe ultimul loc în clasament, cu doar 23 de puncte.

ECHIPELE DE START

• Barca: ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Junior Firpo - Rakitic, Sergio Busquets, Arthur - Messi, Griezmann, Fati
  • Leganes: Cuellar - Bustinza, Tarin, Awaziem, Silva - Recio, Perez - Ruibal Garcia, Mesa, Eraso - Guerrero

Min. 70: GOL Barca! Lionel Messi înscrie din penalty

Min. 42: GOL Barca! Ansu Fati deschide scorul pentru catalani chiar înainte de pauză.

Afla mai multe despre: barcelonaleganes