Barcelona, ”remontada” fantastică în meciul cu Celta. A revenit de la 0-2 după minutul 80. Spectacol total în Girona - Mallorca | VIDEO

FC Barcelona

Barcelona a reuşit o ”remontada” fantastică în meciul din La Liga cu Celta Vigo. Condusă cu 0-2 în minutul 80, catalanii lui Xavi au întors soarta partidei în ultimele 10 minute ale meciului.

Barcelona a revenit spectaculos de la 0-2 în meciul cu Celta. Totul s-a petrecut după minutul 80 | VIDEO

FC Barcelona a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Celta Vigo, în etapa a şasea din La Liga.

Celta a condus cu 2-0 în minutul 78, iar catalanii au revenit în zece minute.

Celta Vigo a deschis scorul pe terenul catalanilor prin Strand Larsen, în minutul 19, iar în minutul 76 Douvikas a făcut 2-0 şi se părea că FC Barcelona va pierde meciul cu galicienii.

Însă Lewandowski a redus din diferenţă în minutul 81. Acelaşi Lewandowski a egalat în minutul 85, din pasa lui Joao Cancelo.

Pentru ca, în minutul 89, Joao Cancelo să profite de pasa lui Gavi şi să înscrie golul victoriei pentru echipa lui Xavi.

În urma acestei victorii fantastice, Barcelona ocupă primul loc în clasamentul din La Liga, cu 16 puncte, după şase etape.

A doua clasată din Primera, Girona, a făcut spectacol în meciul cu Mallorca, unde s-au marcat opt goluri.

Rezultatele zilei de sâmbătă în etapa a şasea din La Liga:

• FC Barcelona - Celta Vigo 3-2 (Lewandowski 81, 85, Cancelo 89 / Larsen 19, Douvikas 76)
  • Girona – Mallorca 5-3 (Lopez 26, Dovbyk 33 penalty, Ivan Martin 37, Herrera 45, Savio 57 / Muriqi 4 penalti, Prats 88, 90+5)
  • Osasuna – FC Sevilla 0-0

Afla mai multe despre: barcelonaxavila liga