Boloni a smuls o remiză în prelungiri cu Antwerp. Pe ce loc se află formaţia antrenată de român

Gent şi Antwerp au remizat (1-1) într-un meci contând pentru etapa a 16-a din Belgia.

Gent (locul 3) în Jupiler League a condus până în prelungirile partidei după execuţia lui Yaremchuk. Fosta adversară a Viitorului din Europa a fost egalată de echipa lui Ladislau Boloni în minutul 94 de execuţia lui Gano.

În urma acestei remize, Antwerp ocupă locul 4 în campionatul belgian cu 28 de puncte, la 8 puncte de liderul Club Brugge. Gent este pe 3 cu un punct mai mult.

În runda viitoare, Antwerp joacă pe teren propriu contra echipei Mechelen, locul 5 în campionatul belgian.

Afla mai multe despre: antwerpboloni