Boloni, plin de nervi. Antwerp a remizat cu liderul din Belgia, după 2-0. Club Brugge a dat lovitura în prelungiri!

Formaţia Antwerp, antrenată de Ladislau Boloni, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu Club Bruges, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Belgiei, în care oaspeţii au marcat cele două goluri pe final.

Antwerp a înscris în minutele 25 şi 44, prin Matheus şi Owusu. FC Bruges a micşorat diferenţa de pe tabelă în minutul 90, prin Tomecak, şi a egala prin Vormer, în minutul 90+2.

Echipa FC Bruges este lider în clasament, cu 54 de puncte, iar Antwerp este pe patru, cu 35 de puncte.

Afla mai multe despre: bolonibelgia