Ce îşi reproşează Devis Mangia, după 2-2 cu Astra: ”Nu am fost mulţumit deloc”

Devis Mangia nu a fost mulţumit deloc de felul în care a gestionat finalul meciului cu Astra, terminat la egalitate, scor 2-2. Italianul îşi reproşează faptul că a folosit patru jucători ofensivi după eliminarea lui Iliev.

”Am jucat 70 de minute foarte bine, însă ultimele 20 de minute, chiar dacă am fost in superoritate, am încetat să mai jucăm! Nu am fost mulţumit deloc de felul în care am pus jucătorii în teren la finalul jocului, am folosit patru jucători ofensivi şi nu a fost bine. Nici nu vreau să mă gândesc la titlu în acest moment şi nici nu vreau să vorbesc despre asta. În această pauză, în care joacă echipa naţionala, trebuie să ne antrenăm şi să pregătim următorul meci” a declarat Devis Mangia.

Afla mai multe despre: mangiacraiovaastraliga 1