VIDEO | Seară magică în Champions League, cu 31 de goluri şi surprize mari! City a răpus-o pe Napoli. Real n-a putut trece de Spurs. Liverpool, show total: 7-0 cu Mariborgalerie foto

Am trăit o nouă seară magică în UEFA Champions League, în direct pe posturile Telekom Sport şi www.telekomsport.ro. Nu mai puţin de 31 de goluri s-au înscris în cele opt partide ale zilei, performera fiind de departe Liverpool, care s-a impus cu un neverosimil 7-0 pe terenul lui Maribor.

Manchester City s-a impus în super-meciul cu Napoli, scor 2-1, după 90 de minute în care elevii lui Pep Guardiola au fost în control, dar în care oaspeţii au ratat şi un penalty, prin Mertens.

Real Madrid şi Tottenham au încheiat la egalitate partida pentru şefia grupei H, scor 1-1.

Borussia Dortmund s-a împiedicat surprinzător de APOEL, scor 1-1, în timp ce Spartak Moscova a oferit una din marile surprize ale zilei şi a trecut la scor de Sevilla (5-1).

Beşiktaş a făcut şi ea un meci mare, pe terenul lui AS Monaco şi s-a impus cu 2-1.

Rezultatele serii în Champions League - Mai jos ai cele mai importante faze video ale serii

Manchester City - Napoli  2-1 (Sterling 8, Jesus 13 / Diawara 72 - pen)
Real Madrid - Tottenham  1-1 (Ronaldo 40 - pen / Varane 28 - aut)
Maribor - Liverpool  0-7 (Firmino 4, 55, Coutinho 13, Salah 20, 40, Oxlade-Chamberlain 86,  Alexander-Arnold 90)
AS Monaco - Beşiktaş  1-2 (Falcao 30 / Tosun 34, 54)
APOEL - Borussia Dortmund  1-1 (Pote 62 / Sokratis 67)
Feyenoord - Şahtior 1-2 (Berghuis 8 / Bernard 24, 53)
Leipzig - FC Porto 3-2 (Orban 8, Forsberg 38, Augustin 41 / Aboubakar 18, Marcano 44)
Spartak Moscova - Sevilla  5-1 (Promes 18, 90, Melgarejo 58, Glushakov 67, L. Adriano 74 / Kjaer 31)

UPDATE 23:30 GOOOL Liverpool! Alexander-Arnold înscrie pentru 7-0, cu un şut din afara careului!

UPDATE 23:27 SET pentru Liverpool! Înscrie Oxlade-Chamberlain. Maribor 0-6 Liverpool.

UPDATE 23:15 Penalty pentru Napoli! De această dată execută Diwara, chiar lângă bară, iar Napoli intră în meci! City - Napoli 2-1, cu 20 de minute rămase din meci.

UPDATE 23:13 APOEL deschide scorul cu Dortmund, dar minunea ţine doar cinci minute, iar Sokratis egalează. APOEL - Dortmund 1-1, în minutul 67.

UPDATE 23:00 Şahtior şi Beşiktaş preiau conducerea în disputele cu Feyenoord, respectiv AS Monaco. Mai jos, golurile marcate de Cenk Tosun sub privirile lui Mircea Lucescu.  AS Monaco - Beşiktaş 1-2, minutul 55..

UPDATE 22:54 Şi o luăm de la capăt!  GOOOL Liverpool! Firmino reuşeşte dubla şi se face 5-0.

PAUZĂ! 19 goluri marcate pe cele 8 stadioane în primele 45 de minute!

UPDATE 22:29 GOOOL Real! Egalează chiar el: Cristiano Ronaldo, din penalty!

UPDATE 22:26 GOOOL Liverpool! Repriză superbă făcută de Coutinho & Co pe terenul lui Maribor! Înscrie din nou Salah şi se face 4-0, în minutul 40

UPDATE 22:25 Penalty pentru Napoli! Execută Mertens, dar Ederson apără! Meci superb în Anglia!

UPDATE 22:20 GOOOL AS Monaco! Înscrie Radamel Falcao!

UPDATE 22:18 GOOOL Tottenham! Ce surpriză pe Bernabeu! Englezii deschid scorul, după o centrare a lui Aurier, pe care Kane a încercat să o reia în poartă cu călcâiul. Mingea l-a lovit însă pe Varane şi a intrat în poarta lui Navas.

UPDATE 22:12 Fază de fotbal total făcută de City şi o finalizare de mare jucător pentru De Bruyne! Napoli, salvată de bară!

UPDATE 22:10 Spectacolul e din nou la el acasă în UEFA Champions League! 10 goluri înscrise în primele 25 de minute

UPDATE 22:06 GOL Liverpool! Pe Maribor o aşteaptă o noapte foarte, foarte lungă! E deja 3-0 pentru oamenii lui Klopp, după doar 20 de minute! A înscris Salah

UPDATE 22:00 GOL City! Trupa lui Guardiola e de neoprit şi face 2-0 prin Jesus, după o pasă PERFECTĂ a lui De Bruyne!

UPDATE 21:59 GOL Coutinho! Liverpool se desprinde după doar 13 minute!

UPDATE 21:56 GOOOOL Manchester City! Sterling deschide scorul pe Emirates

UPDATE 21:54 Feyenoord deschide scorul în disputa cu Şahtior!

UPDATE 21:49 GOOOL! Primul gol al serii e reuşit de Liverpool, pe terenul lui Maribor! Firmino înscrie simplu, din pasa lui Salah

UPDATE 21:45 Fluier de start pe cele opt stadioane!

UPDATE 21:25 Totul e pregătit pe Santiago Bernabeu!

Preview: Real Madrid vs Tottenham Hotspur

MATCHDAY! / ¡DÍA DE PARTIDO!  Tottenham Hotspur  Santiago Bernabéu 20:45 CEST  Champions League #⃣ #RMUCL

Posted by Real Madrid C.F. on Tuesday, October 17, 2017

UPDATE 21:10 Ce duel avem în această seară pe Santiago Bernabeu! Doi dintre cei mai buni atacanţi ai momentului, Cristiano Ronaldo şi Harry Kane vor fi faţă în faţă.

UPDATE 21:00 Din păcate, Vlad Chiricheş nu a prins nici banca de rezerve a lui Napoli pentru super meciul cu Manchester City.

• Dortmund (4-3-3): Burki - Schmelzer, Sokratis, Toprak, Bartra - Gotze, Kagawa, Weigl - Yarmolenko, Aubameyang, Pulisic

Manchester City - Napoli (LIVE VIDEO pe Telekom Sport 1) şi Real Madrid - Tottenham (LIVE VIDEO pe Telekom Sport 2) sunt meciurile vedetă ale zilei de marţi, una în care le vom vedea la lucru şi pe Liverpool, Borussia Dortmund sau FC Porto.

• Toate meciurile din Liga Campionilor au acoperire completă pe www.telekomsport.ro, unde poţi urmări toate golurile şi fazele importante în timp real.

Manchester City - Napoli, Grupa F - LIVE pe Telekom Sport 1, marţi, de la 21:45

Elevii lui Pep Guardiola au parte de un start perfect de sezon atât în campionat, cât şi în Liga Campionilor. În Premier League, City e neînvinsă după opt etape şi conduce în clasament, cu 22 de puncte, două mai multe decât marii rivali de la Manchester United.

În Liga Campionilor, City are 6 puncte după primele două etape, cu 6 goluri marcate şi fără să fi primit vreunul.

De cealaltă parte şi Napoli are un moral excelent, fiind lider detaşat în Serie A. În ultima rundă, trupa lui Chiricheş a trecut de AS Roma, scor 1-0 şi a profitat de pasul greşit făcut de Juventus în partida cu Lazio. Italienii au pierdut meciul de debut în Liga Campionior, scor 1-2, pe terenul lui Şahtior, dar sunt în continuare într-o poziţie bună în lupta pentru calificare.

În cealaltă confruntare a grupei, Feyenoord primeşte vizita lui Şahtior, într-un meci transmis în exclusivitate de www.telekomtv.ro.

Fazele video şi rezumatele partidelor Manchester City - Napoli şi Feyenoord - Şahtior Doneţk se văd pe www.telekomsport.ro

Clasament GRUPA F UEFA Champions League

Real Madrid - Tottenham, Grupa H - LIVE VIDEO pe Telekom Sport 2, marţi, de la 21:45

În Grupa H, Real Madrid şi Tottenham au pornit ca din puşcă şi au punctaj maxim după primele două etape. Macar una dintre ele va pierde însă puncte în această etapă şi Borussia Dortmund are şansa să relanseze lupta pentru calificare, dacă se impune în partida cu APOEL Nicosia, transmisă în direct pe www.telekomtv.ro.

Real Madrid are toate motivele să-şi dorească să tranşeze cât mai rapid lupta pentru calificarea în următoarea fază, pentru a se putea concentra pe cursa de urmărire a Barcelonei din campionat, acolo unde catalanii au un avans de cinci puncte după primele opt etape.

Trupa lui Zidane pare departe de forma arătată în sezonul trecut, dar chiar şi aşa şi-a respectat blazonul în UEFA Champions League, cu victorii clare obţinute cu APOEL (3-0) şi Borussia Dortmund (3-1).

Tottenham este formaţia cotată cu a treia şansă la calificare înainte de startul partidelor din grupă, însă victoria din prima rundă cu Dortmund îi pune acum pe elevii lui Pochettino într-o poziţie foarte bună. Cu atacantul Harry Kane în formă maximă, Spurs speră la un rezultat bun şi pe Santiago Bernabeu.

Fazele video şi rezumatele partidelor Real Madrid - Tottenham şi APOEL - Borussia Dortmund se văd pe www.telekomsport.ro

Clasament GRUPA H UEFA Champions League

Unde se văd meciurile etapei din UEFA Champions League

Marţi, 17 octombrie

De la 21:45

LIVE | Manchester City - Napoli - în direct pe Telekom Sport 1 şi faze video pe www.telekomsport.ro

• Spartak Moscova - Sevilla
  • Feyenoord - Şahtior Doneţk
  • Leipzig - FC Porto
  • APOEL Nicosia - Borussia Dortmund

Miercuri, 18 octombrie

De la 19:00

LIVE | Qarabag - Atletico Madrid - în direct pe Telekom Sport 1 şi faze video pe www.telekomsport.ro

De la 21:45

LIVE | FC Barcelona - Olympiacos - în direct pe Telekom Sport 3 şi faze video pe www.telekomsport.ro

• Juventus - Sporting Lisabona
  • Benfica - Manchester United
  • ŢSKA Moscova - Basel

Totate cele 16 meciuri ale etapei pot fi urmărite LIVE pe platforma www.telekomtv.ro, iar fazele video şi rezumatele vor fi disponibile pe www.telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: uefa champions leaguelive videogoluri champions league