Claudiu Niculescu a dezvăluit cum l-a revitalizat pe Tudorie

FC Voluntari a câştigat cu un gol în ultimele secunde meciul cu Poli Timişoara, scor 1-0.

Claudiu Niculescu e mulţumit.

"Nu am avut nicio problemă că n-am ajuns la Dinamo. Aveam nevoie ca de aer de aceste 3 puncte. Au venit târziu, dar totul e ciclic în viaţă. Am pierdut cu Steaua în ultimele minute, aşa am câştigat azi. E o victorie care ne dă speranţe în viitor.

Am avut ocazii mari prin Popadiuc, în ambele reprize. Cred că victoria a fost meritată. Jocul a fost, totuşi, urât. Dar am făcut alte meciuri mai bune şi am pierdut.

Cu Tudorie mai stau de vorbă... am fost şi eu atacant. Îi dau încredere, moralul său e la cote înalte şi se vede, că marchează pe final. E foarte bine că apare acolo în faţa porţii, asta trebuie să facă un atacant", a declarat Niculescu la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: fc voluntaripoli timişoaraclaudiu niculescu