Claudiu Niculescu a făcut praf arbitrajul, după ce Voluntari a pierdut la Iaşi: ”Am văzut răutate din partea brigăzii”

Claudiu Niculescu nu s-a mai putut abţine şi a criticat vehement arbitrajul, după ce Voluntari a fost învinsă la Iaşi, scor 2-1.

Antrenorul ilfovenilor consideră că echipa sa a fost nedreptăţită în meciul de la Iaşi şi a acuzat brigada de arbitri.

Problema mea de azi, deşi nu comentez de obicei, e că arbitrul a greşit grav şi nu a făcut-o doar o dată. M-a deranjat răutatea cu care ei ne-au tratat atunci când au luat deciziile.

N-au fost judecate la fel fazele, la noi era fault, la ei nu mai era nimic. Ofsaid la gol, cartonaş roşu neacordat după ce Novac e lovit clar în faţă, henţ clar în careu şi nu dai penalty, apoi, la final, dai trei minute de prelungiri şi se joacă doar 30 de secunde, ca să nu fie probleme”, a spus Claudiu Niculescu, la finalul jocului, la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: niculescuiasivoluntariliga 1scandalarbitraj