Claudiu Niculescu acuză arbitrajul după meciul cu CSM Iaşi

Fotbal intern

Claudiu Niculescu a acuzat arbitrajul după meciul pierdut de echipa sa cu Iaşul, scor 2-1.

Meciul de la Iaşi a început prost pentru Voluntari. Băieţii antrenaţi de Niculescu şi-au băgat mingea în proprie poartă prin Balaur, în minutul 8, uşurându-le munca ieşenilor. În minutul 65, Joalisson ducea scorul la 2-0, iar două minute mai târziu Voduţ marca pentru FC Voluntari, reaprinzând speranţa în tabăra oaspeţilor. Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-1.

”Problema mea este că... după cum aţi văzut, nu prea comentez arbitrajul, nu prea comentez. Respect arbitrii, ştiu că greşesc, dar ce mi-a fost transmis şi mie dupa meci... Am înţeles golul doi a fost offside clar. Pe început de repriza secundş cred că am avut un penalti la un henţ în careu, clar, la fel de clar. Faze, aceleaşi faze tratate cu altă unitate de masura. Mă refer la... tot la început de repriza secundă, când Marinescu scăpase pe contraatac, a fost luat în braţe, tras de tricou, dar a lasat jocul să continue şi nu a revenit după aceea să dea cartonaş galben. O fază identică tot la Marinescu, i-a dat galben. Adică am văzut aşa puţină răutate. Răutate, adică.... bine, colac peste pupază, cele trei minute, doar cele trei minute de prelungire, din care s-a jucat doar vreo 30 de secunde. La ultima lovitura liberă, a inventat un conflict în careu arbitrul, tocmai ca să îi scoată din acel meleu, ca să treacă mai repede timpul”, a declarat la finalul partide antrenorul echipei FC Voluntari, Claudiu Niculescu.

Afla mai multe despre: claudiu niculescucsm iaşifc voluntariliga 1,