Comisia de Disciplină a anunţat când va analiza contestaţia echipei Astra, după meciul cu Sepsi

Contestaţia echipei Astra după meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, când au fost probleme la instalaţia de nocturnă, va fi analizată la 25 octombrie, a anunţat LPF, după Comisia de Disciplină a FRF.

Formaţiile Sepsi Sfântu Gheorghe şi Astra Giurgiu au remizat, duminică, scor 0-0, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, joc perturbat de probleme cu instalaţia de nocturnă.

Partida a fost întreruptă în prima repriză aproape un sfert de oră după ce nocturna de la stadionul din Braşov a cedat, iar repriza a doua a început cu o întârziere de opt minute, tot din cauza problemelor nocturnei.

Team managerul Astrei, Mihai Matei, a declarat că a depus o contestaţie după partida de la Braşov. Astra speră să câştige meciul la masa verde, considerând că partida nu mai trebuie reluată după problemele instalaţiei de iluminat.

Afla mai multe despre: edward iordanesculiga1astra,