Costel Enache, după 0-3 cu FCSB: ”Nu înţeleg de ce ni se întâmplă doar nouă astfel de greşeli”

FC Botoșani

Costel Enache a fost mulţumit de prestaţia elevilor săi după 0-3 cu FCSB, la Botoşani. Tehnicianul dă vina pe arbitraj şi spune că golul lui Gnohere, din ofsaid, a decis soarta partidei.

”Din urma unei greşeli de arbitraj am intrat la pauză cu 0-1. Am înţeles această greşeală, dar nu înţeleg de ce ni se întâmplă doar nouă astfel de greşeli. 1-0 nu-i un scor uşor de gestionat cu un adversar ca FCSB. În prima repriză, băieţii au fost bine montaţi. Steliştii nu s-au apropiat periculos de poartă noastră. În repriza a doua a trebuit să riscăm, să mărim spaţiile. Nu a fost atât de mare diferenţa, precum o arată scorul. Am încredere în elevii mei şi sunt mulţumit de ei. Suntem într-o luptă! Ar fi păcat să ratăm play-off-ul!”, a declarat Enache la Telekom Sport.

Costel Enache le-a răspuns oficialilor de la CFR Cluj, care au suspiciuni că acest meci cu FCSB a fost blat: ”Sunt momente în care frustrarea acaparează logica”, a declarat antrenorul Botoşaniului.

Afla mai multe despre: costel enachebotosanifcsbliga 1