CSM Bucureşti – Volei Alba Blaj, în finala Cupei României la volei feminin

Alte sporturi

Echipele de volei feminin CSM Bucureşti şi Volei Alba Blaj vor disputa finala Cupei României, după ce au eliminat, vineri, formaţiile Ştiinţa Bacău, respectiv pe CSM Târgovişte, în semifinalele Turneului Final Four de la Bacău.

În prima semifinală a zilei, CSM Bucureşti a învins Ştiinţa Bacău cu scorul de 3-0 (25-18, 25-20, 28-26), iar în cea de-a doua, Volei Alba Blaj a trecut de CSM Târgovişte, cu 3-1 (15-25, 25-20, 25-20, 25-17).

Astfel, pentru trofeul Cupa României vor lupta, sâmbătă, CSM Bucureşti şi Volei Alba Blaj (ora 14.30).

În 2017, Cupa României a fost câştigată de Volei Alba Blaj, care a cucerit atunci şi titlul naţional, iar în acest sezon va încheia şi cu participarea la Turneul Final Four al Ligii Campionilor, la Bucureşti, în 5-6 mai.

La masculin, Turneul Final Four va fi organizat de Galaţi, în 1-2 mai, în semifinale fiind programate partidele SCM U Craiova - Tricolorul LMV Ploieşti şi ACSVM Zalău - Arcada Galaţi.

În 2017, Cupa României la masculin a revenit echipei Arcada Galaţi.

Afla mai multe despre: voleivolei alba blajcsm bucuresticupa romaniei volei,