Cum a analizat BILD prima repriză din România - Germania: ”Multe inexactităţi în jocul echipei lui Low”

Echipa națională

România a fost condusă de Germania la pauză cu 1-0, după ce Serge Gnabry a deschis scorul pentru oaspeţi.

BILD a analizat primele 45 de minute ale partidei de pe Arena Naţională şi a stabilit că jocul formaţiei germane nu a fost tocmai unul mulţumitor.

”La pauză, naţionala Germaniei conduce România cu scorul de 1-0. Selecţionata lui Low a fost aproape de gol prin Havertz, în minutul 10 şi a deschis scorul în minutul 16, prin Gnabry. Acelaşi jucător putea face 2-0, moment din care românii s-au organizat mai bine defensiv şi au închis culoarele spre poarta lor. Echipa lui Low a făcut multe inexactităţi în joc în prima repriză” a scris săptămânalul BILD, la sfârşitul primei reprize de pe Arena Naţională

Cele două echipe evoluează în următoarele formule:

România: 1. Niţă – 4. O. Popescu, 6. Chiricheş-cpt., 3. Toşca, 22. Camora – 7. Stanciu, 18. Marin – 14. Hagi, 19. Tănase, 21. Mihăilă – 13. Keşeru. Selecţioner: Mirel Rădoi.

Germania: 1. Neuer - 13. Klostermann, 23. Can, 16, Rudiger, 4. Ginter - 18. Goretzka, 6. Kimmich, 21. Gundogan - 20. Gnabry, 10. Havertz, 19. Sane. Selecţioner Joachim Low.

Partida este arbitrată de francezul Clement Turpin, ajutat de arbitrii asistenţi Nicolas Danos şi Cyril Gringore, iar Jerome Brisard este al patrulea oficial.

Afla mai multe despre: bildgermaniaromânia