Cum a explicat Leo Grozav înfrângerea cu FC Argeş: „Messi este ocupat cu Barcelona”

Liga 2

FC Argeş a urcat pe podium în liga a doua după ce a câştigat derby-ul etapei cu Petrolul.

Piteştenii au deschis repede scorul. Năstăsie a pasat, iar Buhăescu a marcat în minutul doi. Sub ochii lui Nicolae Dică, Petrolul putea egala, dar Ţigănaşu a trimis doar în bara transversală.

În startul reprizei a doua, Buhăescu şi Năstăsie au făcut schimb de roluri şi fostul jucător de la FCSB a marcat pentru doi la zero. La ultima fază a meciului, Vasile Gheorghe a marcat din lovitură liberă şi a stabilit scorul final. FC Argeş - Petrolul Ploieşti. 3-0.

Leo Grozavu a făcut haz de necaz la finalul partidei pierdute de echipa sa: „Aceştia sunt jucătorii pe care îi avem şi pe ei i-am introdus. Cei mai buni jucători în momentul de faţă, nu avem alţii. Messi este ocupat cu Barcelona, Tiago Silva este pe la Paris Saint Germain”.

Afla mai multe despre: leo grozavu