Cum şi-a făcut calculele Edward Iordănescu pentru play-off

Fotbal intern

Astra a remizat în deplasarea de la Dinamo, scor 1-1, şi a încheiat turul pe locul al patrulea în clasament, cu 23 de puncte, după 13 etape.

"Încheiem turul cu doar două înfrângeri, dar îmi cunosc foarte bine echipa şi ştiu că ei sunt fragili din punct de vedere psihic. Conta foarte mult acest rezultat pentru moralul nostru. Cred că noi am fost echipa care am avut iniţiativa, echipa care a avut controlul balonului, echipa care a avut ocazii. Puteam chiar să intrăm în avantaj la pauză. În repriza a doua, Miriuţă a mutat bine, iar Dinamo a prins curaj.

Însă, sunt fericit, pentru că băieţii au dat dovadă de caracter când au revenit. Erau binevenite cele trei puncte, dar noi suntem încă o echipă în formare. Avem 23 de puncte, iar istoricul ne-a arătat că dacă strângem 40 de puncte suntem în play-off" , a declarat Edward Iordănescu pentru Telekom Sport.

Afla mai multe despre: vasile miriutaedward iordanescuastragiurgiudinamoliga 1