Dan Petrescu, supărat pe arbitraj: "Au fost decizii clare în defavoarea noastră la ambele lor goluri"

CFR Cluj

CS Universitatea Craiova a învins, sâmbătă, pe teren propriu, echipa CFR Cluj, scor 2-1, în etapa a XXII-a, ultima a anului în Liga I. Craiovenii au avut un jucător mai puţin în teren din minutul 81, când a fost eliminat Alexandru Băluţă.

"Craiova a dominat primele 20 de minute. În celelalte 70 de minute CFR a fost mai bună. Au fost două decizii foarte clare în defavoarea noastră. Înaintea primului gol a fost corner pentru noi, iar la cel de-al doilea Gustavo a preluat mingea cu mâna.

Cel puţin un egal era scorul corect azi. A fost penalty la Culio, dar şi la Gustavo. Joacă în 12 cu suporterii pe care îi au. Vor fi principalul lor avantaj în play-off. Momentul-cheie a fost primul gol.

Eram nervos pe Manea pentru că nu a stat bine la ultima fază din prima repriză. Pe el l-a luat valul şi nu mă auzea. Normal că eram foarte nervos" - a spus Dan Petrescu la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: cs u craiovacfr clujliga 1dan petrescu