Dennis Man s-a accidentat în victoria Parmei unde a reuşit o pasă decisivă! Ce a spus antrenorul românului

Parma s-a impus în faţa formaţiei Como, scor 4-3, în etapa cu numărul 33 din Serie B.

Dennis Man s-a accidentat în victoria Parmei unde a reuşit o pasă decisivă!

Dennis Man a reuşit o pasă de gol, care a fost lăudată de italieni. Fotbalistul român a contribuit cu o pasă decisivă la golul lui Franco Vazquez din minutul 31. Totuşi, evoluţia bună a românului s-a încheiat nefericit, iar după 67 de minute a fost nevoit să părăsească terenul, deoarece s-a accidentat.

Fotbalistul român a acuzat dureri fizice şi a fost înlocuit de către Jayden Oosterworlde, chiar înainte ca oaspeţii să înscrie pentru 2-1. Man a fost surprins în timp ce acuza dureri grave, dar antrenorul italienilor este sigur că jucătorul naţionalei se va recupera repede.

”Man s-a întors de la echipa naţională, unde a acuzat febră. A revenit, a jucat cu Cosenza, acum nu cred că este vorba de o accidentare gravă”, a spus Iachini, citat de Parma Live.

Internaţionalul român a primit nota 7 din partea celor de la Sofa Score. Dennis Man are trei goluri şi două pase decisive în 21 de meciuri în acest sezon.

Afla mai multe despre: parma-italia-denis man