Deportivo La Coruna, cu Florin Andone în teren din minutul 87, a învins Malaga, scor 3-2, în LaLiga

Formaţia Deportivo La Coruna, cu atacantul Florin Andone în teren din minutul 87, a învins Malaga, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în etapa a XXXI-a a campionatului Spaniei.

Pentru Deportivo au marcat Perez '6 - penalti, Lopez '70 şi '85, în timp ce pentru Malaga a punctat Rolan '41 şi '73.

Florin Andone a intrat pe teren în minutul 87, în locul lui Emre Colak.

Meciurile Alaves – Getafe, Celta Vigo – FC Sevilla, Betis - Eibar şi FC Barcelona – Leganés au loc sâmbătă, iar partidele Levante – Las Palmas, Real Madrid – Atlético de Madrid, Real Sociedad – Girona, Valencia – Espanol Barcelona se dispută duminică. Întâlnirea Villarreal – Bilbao este programată luni.

Afla mai multe despre: deportivo la corunaflorin andonela liga