Devis Mangia recunoaşte: ”Trebuie să fiu sincer, penalty-ul şi eliminarea poate ne-au avantajat”

Formaţia CSU Craiova a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii I, în care oaspeţii conduceau cu 1-0 la pauză şi au jucat în inferioritate numerică din minutul 57.

La finalul partide de pe ”Ion Oblemenco”, Devis Mangia a recunoscut că penalty-ul acordat de Feşnic, în partea secundă, i-a avantajat.

”Trebuie să fiu sincer că episodul cu penalty-ul şi eliminarea poate ne-a avantajat, dar am jucat bine şi am profitat de această superioritate numerică. Altă dată nu am făcut-o”, a declarat Devis Mangia la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: universitatea craiovadevis mangialiga 1,