Dezvăluiri în premieră făcute de un oficial stelist: "Alibec suferă de o afecţiune îngrozitoare"

Denis Alibec nu a mai marcat un gol în Liga 1 de 134 de zile, singurele sale reuşite din acest sezon venind în două dintre partidele jucate cu Viktoria Plzen în cupele europene.

Mihai Stoica, managerul FCSB, are o explicaţie pentru randamentul scăzut al atacantului.

"Denis Alibec are nişte probleme medicale care-l împiedică să se prezinte în cea mai bună formă. Are o pubalgie. Întrebaţi orice fotbalist care a suferit de aşa ceva, să vedeţi cât de îngrozitoare e afecţiunea asta. Nu-l lasă să-şi facă jocul.

Dacă Alibec era sută la sută, vă spun că aveau probleme cei cu tabela. Uitaţi-vă la comportamentul pe care l-a avut pe bancă în repriza secundă. E un jucător de grup" - a spus Mihai Stoica.

FCSB a învins Dinamo, scor 1-0, în derbiul din etapa a XII-a a Ligii I, disputat pe Arena Naţională. Unicul gol al meciului a fost marcat de Momcilovici, în minutul 31.

Afla mai multe despre: fcsbliga 1denis alibecdinamomihai stoica