Dinamo obţine o nouă victorie importantă în grupele Ligii Campionilor la handbal masculin

Handbal

Dinamo a obţinut a doua victorie pe teren propriu în Liga Campionilor la handbal masculin. Echipa lui Constantin Ştefan i-a învins cu 35-34 pe elveţienii de la Thun.

LIVE SCORE | Dinamo - Wacker Thun 35-34

Startul a fost unul cu emoţii pentru câinii, care s-au trezit conduşi la patru goluri. Tehnicianul dinamovist a luat time-out şi echipa s-a trezit. În decurs de câteva minute, Dinamo a revenit pe tabelă şi a trecut în avantaj. La pauză, „alb-roşii” au intrat cu cinci goluri avans, scor 19 la 14. Repriza a doua a fost mult mai echilibrată, Thun a reuşit să reducă din diferenţă, dar nu îndeajuns cât să le pună piedică românilor. Dinamo s-a impus cu 35 la 34 şi a obţinut a doua victorie din acest sezon de Liga Campionilor.

FINAL

• Wacker marchează trei goluri consecutive (20-17)

• S-a reluat partida! Dinamo marchează la primul atac.

PAUZĂ

• În minutul 17 (10-10), antrenorul lui Dinamo cere TIME-OUT. Wacker, marchează imediat după pauză (10-11)

• Handbaliştii pregătiţi de Constantin Ştefan restabilesc egalitatea în minutul 15

• Wacker se distanţează pentru prima oară la trei goluri (5-8)

• Prima eliminare a partidei vine în minutul doi. Handbaliştii de la Wacker vor juca în cinci, timp de două minute.

După victoria cu Elverum, Dinamo a pierdut cu Ademar Leon, dar Constantin Ştefan nici nu se mai gândeşte la partida din Spania. La trei zile distanţă urmează un nou meci pentru campioana României la handbal masculin.

"Trebuie să lucrăm mai mult la antrenamente. Într-adevar, timpul ne presează de la meci la meci, dar aceste amănunte trebuie să le punem la punct, pentru că miercuri e nevoie să câştigăm neapărat. Trebuie să ne vedem noi greşelile şi să le remediem ca să putem cu Thun să obţinem încă două puncte", a afirmat Constantin Ştefan la Telekom Sport.

LIVE SCORE | Dinamo - Wacker Thun, miercuri, ora 19:00, Telekom Sport 2

Nicuşor Negru, pe locul trei în topul celor mai frumoase goluri marcate în etapa precedentă

Afla mai multe despre: dinamo handbal masculin