Doi dintr-o lovitură. Marinos Ouzounidis i-a pierdut pe Baiaram şi Vătăjelu

Universitatea Craiova a câştigat duelul cu FC Argeş din prima etapă a noului sezon de Liga I, scor 1-0, însă şi-a pierdut doi jucători.

Marinos Ouzounidis, antrenorul oltenilor, i-a pierdut pe Ştefan Baiaram şi Bogdan Vătăjelu.

Ambii jucători au ieşit şifonaţi de pe teren după duelul cu FC Argeş.

Baiaram a fost introdus în teren în minutul 74 şi la scurt timp a suferit o entorsă la piciorul stâng şi va rata cel puţin următoarea partidă din Conference League, cu NK Laci.

Sunt şanse mari să rateze şi derby-ul cu FCSB din runda următoare!

• 1 gol are Baiaram în tricoul Universităţii Craiova

Al doilea jucător care a devenit indisponibil după partida de ieri este Bogdan Vătăjelu, care a resimţit probleme musculare în prima repriză, anunţă Pro Sport.

Pentru a nu forţa, Ouzounidis l-a înlocuit pe Vătăjelu cu Nicuşor Bancu.

Atât Vătăjelu, cât şi Baiaram au acuzat probleme medicale şi în timpul stagiului din Austria, ratând mai multe zile de cantonament.

U Craiova - FC Argeş 1-0, în Liga 1

Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Argeş, într-un meci din prima etapă a Ligii 1, ediţia 2021/2022.

Golul a fost marcat de Ivan, în minutul 55.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălaşa, Constantin, Vătăjelu (Bancu ’37) – Mateiu, Nistor – Câmpanu (Baiaram ’74), Cicâldău, Ivan (Screciu ’83) – Koljic (Markovic ’83). Antrenor: Marinos Ouzounidis.

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Boldor, Muşat – Isfan, Şerban (Viana ’87), Meza Colli, Cr. Tănase (Dumitraşcu ’62) – Palic (Teles ’74) – Lupeta. Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Concluziile lui Ouzounidis după debutul Craiovei în noul sezon al Ligii 1: "Doar cele trei puncte mă mulţumesc. Trebuie să jucăm mult mai bine!"

Afla mai multe despre: universitatea craiovastefan baiarambogdan vatajelu