Dorinel Munteanu, după Oţelul - Poli Iaşi 1-0: „Scorul putea fi mai mare! Suntem o echipă puternică”

Oțelul Galați

Oţelul Galaţi a câştigat la limită, scor 1-0, împotriva celor de la Poli Iaşi.

Reacţia lui Dorinel Munteanu după Oţelul - Poli Iaşi 1-0

La finalul meciului de la Galaţi, Dorinel Munteanu a tras concluziile şi şi-a felicitat elevii pentru victorie.

„S-au speculat prea multe înainte de acest meci şi nu a fost în regulă. Astăzi şansele au fost de partea noastră, puteam marca 2-3 goluri în prima repriză, dar n-am fost inspiraţi, am fost prea lenţi la finalizare, de aceea scorul nu a fost mai mare.

Dar 3 puncte sunt foarte imporante pentru noi, mai ales că am debutat cu dreptul în play-out. Îmi felicit echipa. Jucătorii chiar au înţeles ce au de făcut. A doua repriză a fost controlată şi ea, nu ştiu cine poate contesta această victorie.

Ne-am pregătit foarte bine în această săptămână, pe concentarea jucătorilor. Formăm o echipă puternică din punct de vedere fizic şi mental şi astăzi am demonstrat asta. Eu sper să menţinem un ritm bun. Am trecut de primul joc cu bine, dar mai avem 8 meciuri foarte importante în acest play-out”, a declarat Dorinel Munteanu.

Afla mai multe despre: dorinel munteanuotelul galatipoli iasi