Duelul românesc de pe tabloul de dublu de la Hobart a fost câştigat de Raluca Olaru. Victorie în super tie-break în faţa Mihaelei Buzărnescu

Perechea Raluca Olaru/Olga Savciuk (România/Ucraina) s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Hobart, de 250.000 de dolari, după ce a trecut de tandemul Mihaela Buzărnescu/Maria Irigoyen (România/Argentina).

Olaru şi Savciuk, principalele favorite, s-au impus cu scorul de 6-4, 2-6, 10-5, după o oră şi 24 de minute.

În sferturi, Olaru şi Savciuk vor întâlni perechea învingătoare din meciul dintre Veronika Kudermetova/Arina Sabalenka (Rusia/Belarus) şi Natela Dzalamidze/Xenia Knoll (Rusia/Elveţia).

Afla mai multe despre: tenisraluca olarusavciukromaniaucraina