"Era clar că aşa va face!" VIDEO | Reacţia lui Dică după gestul controversat făcut de Tănase la ultimul meci

Nicolae Dică a comentat gestul făcut de Florin Tănase la ultima partidă a FCSB-ului, victoria cu FC Voluntari, scor 2-1. În minutul 80, după accidentarea lui Bogdan Planic, Benzar a vrut să-i ofere banderola de căpitan lui Tănase, însă mijlocaşul a refuzat. În cele din urmă, Lucian Filip a preluat rolul de căpitan pentru ultimele minute ale partidei.

Dică spune că situaţia nu l-a mirat, în condiţiile în care Tănase a fost căpitan al echipei şi şi-a pierdut acest rol în urma unei intervenţii a patronului echipei.

"Tănase a fost căpitan până să ia banderola Planic şi normal că nu mai este al doilea căpitan. Era clar că nu o să ia el banderola!", a explicat Nicolae Dică.

Afla mai multe despre: florin tanasecapitanbanderola