EXCLUSIV | Arbitrii şi-au prelungit pauza intenţionat pentru a evita abandonul meciului Sepsi - Astra

Brigada condusă de George Rădulescu a avut parte de un meci de coşmar la Braşov, în Sepsi - Astra. Pe lângă numeroasele faulturi dure din timpul meciului, arbitrii au întâmpinat şi probleme de ordin tehnic, cu instalaţia de nocturnă, care a picat de două ori.

Partida a fost întreruptă în prima repriză aproape un sfert de oră după ce nocturna de la stadionul din Braşov a cedat, iar repriza a doua a început cu o întârziere de opt minute, tot din cauza nocturnei. DETALII AICI

Totuşi, pentru a evita abandonul meciului şi acordarea victoriei Astrei la masa verde, conform regulamentului, arbitrii au stat mai mult decât era cazul la vestiare în pauză, tocmai pentru a aştepta ca nocturna să-şi revină şi să treacă în raportul de joc de la final o altă cauză pentru întârzierea startului reprizei secunde.

Astra a contestat însă raportul de joc şi are şanse mari să câştige cu 3-0 în urma judecăţii de la comisii.

Afla mai multe despre: george radulescuastrasepsiliga 1