EXCLUSIV | Fotbalistul care a câştigat TOT în România cu Dinamo anunţă: "Ar fi o mare ruşine dacă se va întâmpla asta"

Dinamo București

Cătălin Munteanu (38 ani), care va fi miercuri invitatul lui Alexandru Săbău la rubrica TOP INTERVIURI, a câştigat alături de Dinamo titlul, Cupa şi Supercupa României.

Mijlocaşul retras din activitate a strâns în tricoul alb-roşu 198 de prezenţe oficiale în competiţiile interne şi europene. Munteanu este dezamăgit de actuala echipă din Ştefan cel Mare.

"Dinamo trece printr-un moment greu. Sper să-şi revină, aşa cum s-a întâmplat şi anul trecut. Atunci nu ştia dacă intră în play-off, dar pe final de sezon s-a bătut la titlu.

Nu sunt la fel de încrezător ca anul precedent însă. Ar fi o ruşine mare pentru Dinamo să nu fie în primele 6 echipe din campionatul României" - a spus Cătălin Munteanu pentru Telekom Sport.

Afla mai multe despre: catalin munteanudinamoliga 1vasile miriuta