Fără Budescu, Şumudică este "Mister X". La câte egaluri consecutive a ajuns Al Shabab

Al Shabab, echipa antrenată de Marius Şumudică şi la care mai evoluează Valerică Găman şi Constantin Budescu, a jucat vineri seară, cu Al-Taawon, în etapa a 5-a a prime ligi din Arabia Saudită.

Fără Budescu, Al Shabab a remizat, 1-1, în deplasare. Echipa la care Găman a fost pe teren încă din primul minut a deschis scorul în minutul trei prin Al Shamrani. Egalarea a venit în minutul 69, după golul lui Heldon.

Constantin Budescu este accidentat, dar cu toate acestea a fost convocat la Echipa Naţională şi s-a întors deja în România, motiv pentru care nu a fost nici măcar în lotul echipei lui Şumudică. Al Shabab a ajuns acum la trei meciuri consecutive terminate la egalitate şi ocupă locul patru în campionat, cu nouă puncte.

Afla mai multe despre: marius sumudicagamanbudescuarabia sauditaegalmister x