FC Botoşani chiar e revelaţia sezonului. A învins-o şi pe CS U Craiova prin golul FABULOS al lui Miron şi e tot mai sigură de calificarea în play-offgalerie foto

FC Botoşani a învins-o pe CS U Craiova şi şi-a confirmat statutul de revelaţia sezonului din Liga I. Echipa pregătită de Costel Enache s-a impus cu 1-0, prin golul marcat de Miron în prelungirile primei reprize.

Cu această victorie, FC Botoşani a venit la un singur punct de CS U Craiova, care a rămas cu 36 de puncte după 19 etape. A fost doar a doua înfrângere a oltenilor în deplasare în actualul sezon din Liga I.

FC Botoşani - CS U Craiova 1-0

A marcat: Miron '45+1

FC Botoşani: Cobrea - Unguruşan, Plămadă, Miron, Muşat - Tincu, Oaidă - Mihai Roman I, Moruţan, Buş - Târnovan
Rezerve: Pap, Chitoşcă, Popa, Rodriguez, Serediuc, Târşa, Dumitraş

CS U Craiova: Calancea - Datkovici, Kelici, Briceag - Martici, Mateiu, Screciu, Bancu - Gustavo Vagenin, Băluţă, Mitriţă
Rezerve: Mitrovic, Roman II, Dimitrov, R. Popa, Spahija, Burlacu, Zlatinski

Min. 83 - Ratare URIAŞĂ a oltenilor. Roman trimite slab dintr-o poziţie foarte bună

Min. 45+1 - GOOOOOOOOOOL Miron marchează un gol FABULOS în ultima fază a primei reprize

Min. 25 - Ratare uriaşă a lui Mihai Roman

Cele două echipe sunt vecine de clasament. Echipa din Bănie ocupă poziţia a treia în clasamentul Ligii I, în timp ce FC Botoşani se află pe locul 4. Cu o victorie în meciul de vineri seară, Craiova ar putea urca pe locul secund în clasament.

Nici botoşănenii nu ar spune pass unei victorii, care i-ar putea apropia la un singur punct de Craiova. Moldovenii sunt neînvinşi în ultimele 5 meciuri.

Ne aşteaptă un meci cu goluri asta este clar. Conform statisticilor FC Botoşani a marcat cel puţin un gol în fiecare din ultimele 3 meciuri, iar CS 'U' Craiova în fiecare din ultimele 18 meciuri.

LIVE VIDEO | FC Botoşani - Universitatea Craiova, de la ora 20:45, Liga 1

Afla mai multe despre: liga ibotosaniuniversitatea craiova,