FC Voluntari a obţinut victoria în meciul cu ACS Poli Timişoara în ultimele minute ale partidei

FC Voluntari s-a impus în faţa celor de la ACS Poli Timişoara în primul meci al etapei a 11-a din Liga I, scor 1-0.

LIVE | FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 1-0

min. 90+2 GOOOL FC Voluntari!

min. 86 Eliminare în tabăra echipei FC Voluntari. Achim a primit al doilea cartonaş galben după ce l-a ţinut de tricou pe Doman.

min. 71 Ocazie pentru Timişioara după o minge bâlbâită de apărarea celor de la Voluntari.

min. 68 Cartonaş galben pentru Curjuric după un cot aplicat lui Achim.

min. 57 Deviere de efect a lui Tudorie. Popadiuc scapă în situaţie de unu la unu cu portarul timişorean dar şutează peste poartă.

Final de repriză. Cele două echipe au intrat la cabine la egalitate, scor 0-0.

min. 43 Popadiuc primeşte o pasă în marginea careului de 16m a celor de la Timişoara şi trage puternic spre poartă dar mingea este respinsă în corner de Melinte.

min. 27 Artificiul tehnic realizat de Tudorie în marginea terenului. Centralul opreşte jocul considerând că mingea a părăsit suprafaţa de joc.

FC Voluntari: Balauru -  Filipov, I. Achim, Popescu, Acsinte - Răuţă, Novac - Căpăţână, Cernat, Popadiuc - Tudorie
Rezerve: Petrariu, Balaur, Cazan, Pîrcălabu, Marinescu, Deac, Trandafirescu

ACS Poli Timişoara: Curileac - Ciucur, Cînu, Melinte, Ţigănaşu - Artean, Vaşvari -  Munteanu, Curjuric, Bârnoi - Soljic
Rezerve: C. Straton, Bocşa, Şeroni, Mailat, Oprea, Doman

Afla mai multe despre: fc voluntariliga 1acs poli timisoaraetaparomaniaclaudiu niculescuvasvari