Festival de goluri pe Stamford Bridge! Chelsea a făcut spectacol în meciul cu Qarabag

Chelsea a reuşit scorul serii în Liga Campionilor în meciul de pe teren propriu cu Qarabag. S-a terminat 6-0 pentru londonezi, care urcă pe prima poziţie într-o grupă unde Roma şi Atletico Madrid s-au anihilat reciproc în meciul direct

Pedro a deschis seara cu un gol încă din minutul 5, iar Qarabag avea să intre la pauză cu un handicap de două goluri, după ce Zappacosta a modificat tabela la 2-0.

Partea secundă a început perfect pentru Chelsea, iar Azpilicueta a punctat pentru 3-0. Trupa lui Conte n-a ridicat piciorul de pe acceleraţie şi a mai marcat încă trei goluri până la final.

Bakayoko şi Batsuhayi fac 5-0 în minutele 71 şi 76, iar seara se închide cum nu se poate mai prost pentru vizitatori. Medvedev îşi trimite balonul în proprie poartă, în urma unei faze în care fotbaliştii celor de la Qarabag s-au întrecut în gafe de cascadorii râsului în defensivă.

Afla mai multe despre: chelsealiga campionilorrezumat videochelsea qarabag 6-0chelseaqarabag