Florin Costea a făcut spectacol în Liga a 3-a! A debutat cu gol şi penalty ratat împotriva Craiovei

Fotbal intern

Florin Costea a debutat la ACS Şirineasa, în liga a 3-a, într-o partidă împotriva echipei a doua a celor de la CSU Craiova. Fostul jucător al Universităţii a făcut de toate la primul său joc

Florin Costea a deschis scorul după un sfert de oră de joc, iar apoi a irosit o lovitură de pedeapsă. N-au fost probleme pentru Şirineasa, care s-a impus cu 2-0 în faţa lui CSU Craiova II.

Şirineasa este pe primul loc în Liga a 3-a şi are un avans consistent în faţa echipelor clasate pe locurile doi şi trei.

A fost primul meci al lui Florin Costea după o pauză de aproape un an. Ultima dată când a păşit pe gazon a fost în noiembrie 2016, când îmbrăca tricoul celor de la Râmnicu Vâlcea.

Afla mai multe despre: florin costeaacs sirineasagolcsu craiova