FOTO | Noul echipament i-a pus probleme Simonei. Cum a fost surprinsă Halep la unul din punctele decisive ale meciului cu Bellis!galerie foto

Simona Halep

Simona Halep a învins-o pe Catherine Bellis (SUA) cu scorul de 6-0, 6-4, în sferturile de finală ale Qatar Open.

În ciuda succesului, aparent facil, evoluţia româncei a fost oscilantă în partida cu Bellis, un meci pe care l-a controlat în prima sa parte, dar pe care şi l-a complicat în setul secund.

Noul echipament al Simonei, furnizat de Nike, i-a pus probleme sportivei noastre. De fiecare dată când Halep încerca să lovească devisiv mingea, tricoul, unul prea larg, îi juca feste, aşa cum se observă şi în imaginea de mai jos.

Afla mai multe despre: simona haleptenisdoha