FOTO | Petrescu nu ştie să atace! Moment incredibil oferit de CFR Cluj. Cum şi-au bătut joc de un corner în finalul meciului cu FCSB

CFR Cluj

CFR Cluj a deschis scorul pe Arena Naţională, în derby-ul cu FCSB, dar echipa lui Dan Petrescu a arătat din nou că nu ştie să pastreze avantajul în meciurile cu trupa lui Dică.

În minutul 80, când scorul era deja 1-0, CFR a oferit o fază absolut incredibilă. Ardelenii au avut un corner unde au deplasat doar doi oameni, pe fundaşul Vinicius şi pe Omrani, dar au preferat totuşi să centreze în careu.

Cei cinci fotbalişti ai roş-albaştrilor n-au avut nicio problemă să respingă balonul, iar CFR a irosit într-un mod teribil o fază importantă.

În minutul 90+2, Planic a reuşit să marcheze golul prin care FCSB a egalat-o pe CFR, iar steliştii sunt favoriţi pentru câştigarea titlului în Liga I.

Afla mai multe despre: fcsbcfr clujcorner,