Gabriel Enache s-a calificat cu Partizan în turul trei preliminar al Ligii Europa

Formaţia Partizan Belgrad, cu Gabriel Enache integralist, s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Europa, trecând în runda secundă de Trakai, scor 1-0 în tur şi 1-1 în retur.

La meciul de joi, disputat la Vilnius, au marcat Osipov ’10 pentru gazde şi Miletici ‘45+3 pentru oaspeţi. În minutul 53, de la Partizan a fost eliminat Soumah.

Partizan Belgrad va juca în faza următoare cu echipa care va câştiga dubla manşă Nordsjelland – AIK (scor 1-0 în tur).

Tot joi, Valletta, cu Bogdan Gavrilă pe teren până în minutul 71, a fost învinsă cu scorul de 2-1 de Zrinjski, după ce în tur scorul a fost 1-1. Au marcat Borg ’56 pentru Valletta şi Barisici ’31 şi Filipovici ’66 pentru Zrinjski.

În turul trei preliminar al Ligii Europa, Zrinjski va întâlni echipa Ludogoreţ, la care sunt legitimaţi Cosmin Moţi, Claudiu Keşeru şi Dragoş Grigore.

Afla mai multe despre: enachepartizaneuropa league