Haos la CFR Cluj după plecarea lui Petrescu: Mara: "Încă e jucătorul nostru" vs. Manea: "Am terminat contractul. Mă duc în vacanţă"

CFR Cluj

Cristi Manea a deschis scorul în minutul 37 al meciului disputat aseară de România în compania Finlandei. La finalul partidei, fundaşul a declarat că împrumutul său la CFR Cluj s-a încheiat, iar acum va pleca în vacanţă.

În schimb, directorul sportiv al clubului, Bogdan Mara, a declarat că Manea poate fi considerat în continuare jucătorul CFR-ului. Cel mai tânăr debutant din istoria naţionalei are contract cu Apollon Limassol până în vara lui 2020.

"Pe Manea încă îl considerăm jucătorul nostru. Sperăm să fie şi-n continuare. Ne dorim mult să rămână alături de noi" - a spus Bogdan Mara.

"Încă nu ştiu momentan. Eu am terminat contractul de acolo. Voi vedea ce voi face după vacanţă" - a declarat Cristi Manea.

România a învins, marţi, la Ploieşti, cu scorul de 2-0 (1-0), reprezentativa Finlandei, într-o partidă amicală. Portarul Bogdan Lobonţ a intrat pe teren în minutul 87, în ultima sa apariţie pentru naţionala "tricoloră", în aplauzele întregii asistenţe de pe Stadionul Ilie Oană. El a primit banderola de căpitan odată ce a intrat pe teren.

Afla mai multe despre: cristi maneabogdan maracfr cluj