Hermannstadt pierde primul loc înaintea pauzei de iarnă, după remiza cu CS Afumaţi. Dunărea Călăraşi, noul lider în Liga 2

Liga 2

Echipa AFC Hermannstadt a remizat, scor 0-0, în meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, cu CS Afumaţi, în etapa a XXI-a a Ligii a II-a. În urma acestui rezultat, sibienii au pierdut primul loc al clasamentului, în favoarea Dunării Călăraşi.

Alte rezultate înregistrate, sâmbătă, în etapa a XXI-a a Ligii a II-a, ultima din 2017:

CS Baloteşti - Sportul Snagov, scor 1-0;

Dacia Unirea Brăila - Ştiinţa Miroslava  1-4;

Academica Clinceni - Olimpia Satu Mare 4-1;

Metaloglobus Bucureşti - UTA Arad 0-0;

Ripensia Timişoara - Luceafărul Oradea 4-4;

ASA Târgu Mureş - Foresta Suceava  2-5;

FC Argeş - ASU Politehnica Timişoara 2-0.

Vineri, s-a disputat partida Dacia Mioveni - Dunărea Călăraşi, scor 1-3. Meciul Chindia Târgovişte - Pandurii Târgu Jiu va avea loc duminică, de la ora 12.00.

Liderul Ligii a II-a a devenit Dunărea Călăraşi, cu 49 de puncte, urmată de AFC Hermannstadt, cu 48 de puncte şi Chindia Târgovişte, cu 39 de puncte. CS Afumaţi este pe locul 4, cu 38 de puncte.

Afla mai multe despre: hermannstadtafumaticalarasi. liga 2