”Împăratul” l-a dat jos de pe cal! Şumudică, înfrângere dureroasă în derby-ul cu Galatasaray! Kayseri acuză arbitrajul

Marius Şumudică a avut o seară neagră în Turcia, după ce Kayserispor a fost învinsă de Galatasaray, scor 1-3, la capătul unui meci în care gazdele au acuzat arbitrajul lui Cakir.

Şumudică a cerut penalty în minutul 10, la un presupus henţ în careu, dar centralul Cakir a lăsat jocul să continue. Două minute mai târziu, Galatasaray avea să deschidă scorul prin Derdiyok, la o fază suspectă de ofsaid. Atacantul lui Fatih Terim a reuşit ”dubla” în minutul 19, iar Kayseri era KO.

Cu Silviu Lung Jr, Săpunaru şi Boldrin titulari, Kayseri a făcut o prima repriză modestă. După pauză, Şumudică a efectuat două modificări, trimiţându-l inclusiv pe De Amorim în teren, iar Kayseri a redus din handicap în minutul 52 prin Bulut.

În loc de 2-2, în min 70, când Mendes a ratat cu poarta goală, s-a făcut 1-3, la un contraatac devastator al Galatei.

În urma acestui rezultat, Kayserispor rămâne cu 30 de puncte şi cade pe locul şase, în timp ce Galatasaray e pe locul secund, cu 38 de puncte.

Afla mai multe despre: sumudicagalatasarayfatih terim