Încă o umilinţă pentru Mourinho. Manchester United, eliminată din Cupa Ligii de o echipă din liga a doua

Manchester United

Manchester United a ratat calificarea în optimile de finală ale Cupei Ligii Angliei, fiind întrecută, marţi, pe teren propriu, de echipa din liga secundă Derby County, după executarea loviturilor de departajare.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul a fost egal, 2-2. United a deschis scorul în minutul 3, prin Mata, dar oaspeţii au trecut la conducere în repriza a doua prin reuşitele lui Wilson '59 şi Marriott '85. Fellaini a egalat în mintul 90+5, iar scorul de 2-2 s-a menţinut până la finalul prelungirilor.

Pentru departajare, jucătorii celor două echipe au executat opt serii de lovituri de la 11 metri şi doar Phil Jones (Manchester United) a ratat.

Afla mai multe despre: mourinhomanchester unitedeliminare