Început NEBUN de meci la Plzen-Lugano! Câte goluri s-au putut marca în primele 19 minute

În timp ce în primele 20 de minute la FCSB-Beer Sheva încă nu s-a marcat, în celălalt meci al grupei e spectacol total

Plzen şi Lugano n-au timp de pierdut în apărare şi dau goluri pe bandă rulantă. Gazdele au deschis scorul încă din minutul patru, dar oaspeţii s-au redresat rapid şi au egalat în minutul 15.

Egalitatea n-a durat însă prea mult, iar Krmencik face ”dubla” şi o readuce pe Viktoria Plzen în avantaj, scor 2-1. Totul, în doar 19 minute.

La aceste scoruri, FCSB este calificată în primăvara europeană! Vezi AICI meciul FCSB-Hapoel Beer Sheva

Afla mai multe despre: plzenluganofcsbbeer shevaeuropa league