Incredibil! A minţit Rădulescu în raport, după meciul Sepsi - Astra? ”Nocturnă era în perfectă stare de funcţionare”

Jurnaliştii GSP.ro anuţă că au aflat ce a scris în foaia oficială "centralul" de la Sepsi - Astra, încheiat la egalitate, 0-0. George Rădulescu a fost de către oficialii Astrei că a încălcat regulamentul permiţând să se mai joace repriza a doua, deşi instalaţia de nocturnă a căzut de două ori pe parcursul partidei.

Despre problemele cu nocturna: "După timpul regulamentar al pauzei, când am ajuns pe tunelul care duce spre terenul de joc am observat că instalaţia de nocturnă era în perfectă stare de funcţionare, iar cele două echipe se aflau pe terenul de joc", a scris Rădulescu în raport.

Îl contrazic însă imaginile surprinse de televiziuni. Nocturna s-a stins la 10 minute de la încheierea primei reprize, iar la capătul celor 15 minutede pauză, stadionul încă nu era iluminat.

Afla mai multe despre: rădulescusepsiastraraportul lui radulescu,