Inter o învinge pe Milan după o seară fantastică a lui Icardi! Derby della Madonnina se decide în minutul 90, din penalty

Serie A

Internazionale Milan a câştigat cu 3-2 derby-ul cu AC Milan şi urcă pe locul doi în Serie A, la doar două puncte în spatele liderului Napoli

A fost o seară magică pentru Mauro Icardi! Căpitanul lui Inter a reuşit un hattrick şi a fost din nou decisiv în Derby della Madonnina! Internazionale s-a impus cu 3-2 şi continuă lupta de urmărire a lui Napoli.

Primul gol s-a marcat în minutul 28, când Icardi a finalizat excelent centrarea lui Candreva şi a stabilit scorul primei reprize. De la cabine, trupa lui Montella a ieşit mult mai montată, iar Suso restabileşte egalitatea. N-a durat însă mult, căci Icardi profită din nou de erorile din defensiva rivalilor de la Milan şi marchează pentru 2-1.

Bonaventura, în minutul 81, îl învinge pe Handanovic, iar derby-ul părea că se lasă cu o remiză. Numai că Rodriguez face un penalty incredibil în ultimul minut de joc, iar Icardi transformă şi aduce victoria Interului.

Afla mai multe despre: icardiintermilanserie aderby