Jucătorii lui Dan Petrescu recunosc: "Ne era frică de acest meci". Ce cred că au greşit

Fotbal intern

Ciprian Deac a avut din nou o evoluţie foarte bună şi a contribuit la victoria celor de la CFR Cluj în deplasare cu Astra, scor 3-2.

"Mă pregătesc foarte bine, cu toţii o facem, alergăm foarte mult şi facem ambele faze foarte bine. Am controlat jocul, mai ales în prima repriză. Puteam avea 2-0 la pauză. Dar şi ei au avut ceva ocazii. Nu putem să facem o partidă perfectă. E bine că am câştigat, ne era frică de acest meci, pentru că Astra e o echipă bună.

Ne-am făcut singuri emoţii pe final. Trebuia să ţinem mai mult de minge", a declarat Deac la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: cfr clujciprian deacastra