Kayserispor - Malatyaspor 0-1. Primul eşec pentru Şumudică după 8 etape

Marius Şumudică nu a reuşit să profite de rezultatele înregistrate în această etapă - eşec pentru Beşiktaş şi egal pentru Fenerbahce. Kayserispor a pierdut cu 1-0, pe teren propriu, cu Malatyaspor, în ultimul meci de campionat din acest an

Kayserispor putea termina pe primul loc în campionatul Turciei, dacă avea noroc şi de jocul rezultatelor, însă eşecul cu Malatyaspor i-a tăiat orice speranţă.  Unicul gol al meciului a fost marcat de Boutaib, în prelungirile primei reprize. Pentru Şumudică, este primul eşec după opt etape.

Kayserispor mai are de jucat un meci în acest an, cu Antalyaspor, pe 27 decembrie, în Cupă. Apoi, va intra în vacanţă până la mijlocul lunii ianuarie.

Echipa de start aleasă de Şumudică: Lung - Oliveira Lopes, Săpunaru, Kana-Biyik, Kucher - Cinaz, Badji - Mendes, Turuc, Turan - Bulut

Afla mai multe despre: marius sumudicakayserisporturcia