La Coruna - Bilbao 2-2. Andone a intrat în minutul 64, Pantilimon a fost doar rezervă

Formaţia Deportivo La Coruna, la care sunt legitimaţi Florin Andone şi Costel Pantilimon, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Athletic Bilbao, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Spaniei.

Golurile gazdelor au fost marcate de Adrian ’35 şi Schar ’76. Pentru Bilbao au înscris Susaeta ’16 şi Williams ’60.

Costel Pantilimon a fost rezervă, iar Florin Andone a intrat pe teren în minutul 64.

Partidele Real Sociedad – Las Palmas, Villarreal – FC Sevilla şi Valencia – FC Barcelona au loc tot duminică, iar meciul Espanol – Getafe se va disputa luni.

Afla mai multe despre: florin andonecostel pantilimondeportivo la coruna